GENEL SİYASET

Torpil mesajını bilerek mi paylaştı?!

Çekmeköy, Sancaktepe, Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, Sultanbeyli, Üsküdar ve Kadıköy ilçeleri dahil olmak üzere belediyeler ve yerel yönetimlerde siyasiler yakınlarını çeşitli yerlere yerleştirirken vatandaşın istihdam veya iş istemesine gelince bir anda ifşa olunup işi olmaz hale geldiğinin bir benzeri daha yaşandı.

KASITLI MI YOKSA BİLMEYEREK Mİ?….
Ak Parti’de kasıtlı torpil mesajları paylaşılması farklı düşüncelerle neden oldu. İktidar ve ana muhalefet partili vekillerin kendi yakınlarını, yerel yönetimlere, özel şirketlere ve kamu kurumlarına kendi makam sıfatlarını kullanarak işe soktukları aşikar görülürken yapılan torpilleri örtbas etmek amacıyla mı yoksa vatandaşların kendilerinden bir talepte bulunmaları halinde internetten yayınlayarak önlerini kesmeye mi çalışıyor bilinmez?

VATANDAŞA OYUN OYNAYAN KAYBEDİYOR…
Daha önce bir kaç kez aynı yanlışlıkla başka milletvekilleri vatandaşlara söz verip sonra isteklerini yapmamak için taleplerini internet ortamından yayınlayıp sonra da “Yaa bir yanlışlık oldu ismini yayınlamış bulunduk. İşin olmaz biraz süre geçsin gerekeni yaparız” diyerek vatandaşları oyalıyorlar. Sonra da mazlumun ahını aldıktan sonra vekillikleri de kalmıyor. Onlar kazandıklarını yanında kalıyor olan vatandaşlara oluyor.

BİLEREK Mİ YOKSA BİLMEYEREK Mİ?…
AK Partili Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, kendisinden zabıt katipliği alımı amacıyla yapılacak mülakat için torpil isteyen kişinin mesajını yanlışlıkla Whatsapp durumundan paylaştığı iddia edildi. Durumu sonradan fark ettiği belirtilen Canbey’in hemen paylaşımını sildiği belirtildi.

MÜLAKAT SINAVINDA YARDIM…
T24’teki habere göre daha önce Basın İlan Kurumu’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan milletvekili Mustafa Canbey, kendisinden Gönen Adliyesi ve Marmara Adası Zabıt Katipliği alımı için 9 Eylül tarihinde yapılacak mülakat sınavında yardımcı olmasını isteyen Burcu isimli bir kadının mesajını yanlışlıkla Whatsapp durumundan paylaştı.

MESAJI HEMEN SİLDİ…
Kendisine “Mustafa Amca” diye hitap eden ve yardımcı olması için TC kimlik numarasını da veren Burcu adlı kadının mesajını olduğu gibi yayınlayan ve telefon rehberine ekli yüzlerce kişinin fark ettiği durumu kendisini arayanlar sayesinde öğrenen Milletvekili Canbey, dakikalar sonra söz konusu paylaşımını sildi.