SİYASET

TBMM’de ‘Anırma’ kavgası!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bütçe görüşmeleri sırasında milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın yumruklaşmaya dönüşmesiyle birlikte oturuma ara verildi. TBMM Genel Kurulu’nda Hazine ve Maliye, Adalet ve Milli Savunma Bakanlıkları bütçeleri görüşüldü.

ANIRIYORSUNUZ…
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Adalet Bakanlığı ve politikaları hakkında konuşma yaptı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan CHP söylemini eleştirdiği sırada, AK Parti Kars milletvekili Yunus Kılıç’ın, CHP sıralarına dönerek ‘Eşek gibi anırıyorsunuz’ sözlerini sarf ettiği iddia edildi.

KAVGA ÇIKTI…
Bunun üzerine CHP milletvekilleri yerlerinden kalktı. AK Parti milletvekillerinin de yerlerinden kalkmalarıyla, taraflar arasında kavga çıktı. Olayların büyümesi nedeniyle TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç oturuma ara verdi.

ARAYIŞLAR İÇERİSİNDE KALACAĞIZ…
TBMM Genel Kurulunda Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığının 2020 yılı bütçesi üzerinde görüşmeler devam etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar burada yaptığı konuşmada, “S-400 tedariki nedeniyle haksız ve stratejik ortaklık ruhuna aykırı bir şekilde F-35 projesi dışında bırakılmamız halinde ihtiyacımızı karşılamak için doğal olarak başka arayışlara girmek zorunda kalacağız” dedi.

TEK BİR HAİNİN BİLE TAŞIMASINA…
Akar ,Genel Kurulda yaptığı açıklamada, “FETÖ temizlendikçe güçlenen silahlı kuvvetlerimiz, milletimizle bütünleşerek, bugün her zamankinden daha etkin, caydırıcı ve saygın bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Amacımız bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına izin vermemektir” ifadelerini kullandı.

 width=  width=