YAŞAM

Şüpheli orman yangınları!

2B Yasasının çıkmasıyla birlikte Pendik, Ümraniye, Sultanbeyli ilçeleri başta olmak üzere İstanbul’un ormanlık alanlarında ard arda yangınlar çıkmaya başladı. Pendik Kurtköy civarlarında önceki gün ormanlık alanda yangın çıkarken, Ümraniye’de de ormanlık alanda yangın çıktı. Vatandaşlar yangını bir kişinin çıkartıp kaçtığını ileri sürdü. Polis, olayla ilgili araştırma ve soruşturmasını sürdürüyor.

AKŞAM SAATLERİNDE…
Pendik Kurtköy’de bulunan ormanlık alanda akşam saat 17.30 sıralarında yangın çıktı. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi. Yangın yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 3 dönüm makilik alan hasar gördü.

KONTROL ALTINA ALINDI…
Ümraniye’de, ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangının çıktığı ormanın yakınında bulunan sitenin sakinleri, yangına müdahale eden itfaiye ekiplerine yardım etti. Yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Görgü tanıkları, yangını çıkarttığını ileri sürdükleri bir kişinin kaçtığını iddia etti.

POLİS OPERASYON BAŞLATTI…
Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, ormanın 3 farklı yerinde de yangın çıktığı ihbarı geldi. Bölgeye birçok ilçeden itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına site sakinleri de katkıda bulundu. Ormanlık alanın 3 farklı noktasında çıkan yangın yarım saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Polis görgü tanıklarından aldığı bilgiler doğrultusunda şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

 width=  width=