EĞİTİM

Öğretmen atamaları sonuçları…

Engelli öğretmen atamaları için beklenen gün geldi ve sonuçlar açıklandı. Çekmeköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Ataşehir, Ümraniye ve Üsküdar ilçeleri dahil İstanbul geneli ile Türkiye’de engelli öğretmen atamaları büyük bir heyecanla geçtiğimiz hafta bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), şubatta ataması yapılacak engelli öğretmen sayısı 750’ye çıkarıldı. Kontenjan artırıldığından bugün yapılacak atamalar 5 Şubat’a ertelendi ve engelli öğretmen atamaları açıklandı.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI (Tıkla öğren)
Engelli öğretmen atama sonuçlarının MEB’in atama sorgulama ekranı üzerinden açıklandı. Engelli öğretmen atamaları açıklandığı andan itibaren http://atama.meb.gov.tr/ adresinde olacak. Aşağıdaki link üzerinden MEB engelli öğretmen atama sonuçları ekranına erişebilirsiniz. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı konusunda bir detay açıklanmadı…

KONTENJAN ARTTI….
Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı ile ataması yapılacak engelli öğretmen kontenjanı 750’ye çıkarıldı. Kontenjan artırıldığından bugün yapılacak atamalar, 5 Şubat’a ertelendi. Bakanlık tarafından, kontenjan 750 kişiye çıkarıldı.

ÖNCEKİ KONTENJAN SAYISI…
Engelli öğretmen alımı alan ve kontenjanları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, 2019 yılı engelli öğretmen alım kontenjanlarını ve taban puanlarını açıklamıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, başvuruların 23 ila 29 Ocak 2019 tarihleri arasında alınacağı belirtildi. 500 engelli öğertemen ataması yapılacaktı.