GÜNDEM TEKNOLOJİ-OTOMOTİV

Microsoft Teams’in sunucuları çöktü!

Microsoft’un Slack uygulamasına rakip olarak sunduğu Microsoft Teams’in sunucuları çöktü. Erişim sorunları hâlâ sürüyor. Microsoft Teams uygulaması dünya üzerindeki kullanıcıların bir kısmını elinde tutuyor olsa da bugün bunlardan bazılarını kaybetmiş olabilir. Kısa bir süre önce ise yaklaşık 2 saat boyunca Microsoft Teams’e erişim sağlanamadı.

TWİTTER ÜZERİNDEN…
Bu süre zarfında sunucuları kapalı kalan Teams, kullanıcılarını Skype Business, mail ve görüntülü görüşme gibi alternatif yollara itmiş oldu. Yaklaşık 2 saat süren ve şu an içn çeşitli sorunlarla da olsa kullanıma açılan Teams uygulaması ile ilgili Microsoft tarafından da Twitter üzerinden bir açıklama yapıldı.

CİDDİ REKABET İÇERİSİNDE…
Yapılan açıklamaya göre bazı kullanıcıların erişimde güçlük çektiği ve bu sorunun nedenlerinin araştırıldığı aktarıldı. Şu an için herhangi bir siber saldırı mı yoksa farklı bir erişim sorunu ile mi karşılaşıldığı konusunda net açıklamalar mevcut değil.İlk olarak 2017 yılında duyurulan Microsoft Teams, şu an Slack ile ciddi bir rekabet içerisinde. Hatırlamak gerekirse benzer bir erişim sorunu 2018 yılında Slack cephesinde de yaşanmıştı.