GENEL SİYASET

Mecliste Poyraz, Çekmeköylü paylaşımda esti!….

Çekmeköy Belediyesi, Pazartesi günü yapılacak Kasım ayı meclis görüşmelerine hararetli bir şekilde gireceğe benziyor. Ekim ayı içerisinde Çekmeköy Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı ve 2020 Performans Programı, belediye meclisinde oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi edilmesine GÖLGE34.COM da bu görüşmenin görünenleri ve görünmeyenleri adeta yansıdı ve gündeme bomba gibi düştü. Paylaşım sitelerinde en çok konuşulan meclis oldu.

MUHALEFET ADETA YAYLIM ATEŞİNDE….
Meclis Birinci Başkan Vekili Şenol Alan’ın başkanlık ettiği Ekim Meclisi ikinci birleşiminde, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar meclis üyelerine 2020-2024 Stratejik Planı ve 2020 Performans Programı hakkında bilgi verdikten sonra ana muhalefet ve muhalefet parti meclis üyelerinin belediyenin uygulamaları konusunda adeta yaylım ateşine tutmuştu. 2020 yılı bütçesinin 270 milyon lira olarak oy çokluğu ile kabul edildiği Çekmeköy Belediyesi’nin Ekim ayı son meclis toplantısı sert tartışmalara sahne olmuştu.

İLÇE BAŞKANLARI MECLİS GÖRÜŞMESİNDEYDİ…
Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da katılarak bütçe üzerindeki eleştirilere cevap verdi. Toplantı sonunda eleştirileri haksız bulduğunu belirten Başkan Poyraz da, “Benim olduğum hiçbir yerde ayrımcılık ve peşkeş çekme diye bir şey söz konusu dahi olamaz. Bizim bu şehre yaptığımız hizmet ve yatırımlar ortadadır ve milletimiz bunları gördüğü için yeniden görevi bize vermiştir” şeklinde cevap verdi kürsüden. Meclis toplantılarına fazla katılmayan fakat bu bütçe görüşmesine katılarak konuşma yapan Poyraz’ı, CHP İlçe Başkanı Cahit Barutçu ve MHP İlçe Başkanı Cenap Yağmur da katılarak takip etti.

DEMOKRAT BİZDEN ALDI BİZ DE CHP’DEN….
Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da katılarak bütçe üzerine yapılan eleştirilere cevap verdiği meclis oturumu sert tartışmalara sahne olması ise dikkatlerden kaçmadı. 31 Mart seçimlerinde Demokrat Parti Adayı Hüseyin Sipahi’nin Ak Parti’den 15 puan oy aldığını ve kendisinin de Cumhur İttifakı adayı olarak CHP’den 15 puan aldığını belirten Başkan Poyraz; “Bizim 11 senedir bu şehre yaptığımız hizmet ve yatırımları bu halk çok iyi biliyor ki CHP’li kardeşlerimiz bile şahsıma 15 puan fazladan oy vermiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile yerel seçimi karşılaştırdığınızda ve sandıkları incelediğinizde bunun böyle olduğunu göreceksiniz. Demokrat Parti Adayı Hüseyin Sipahi, Ak Parti oylarından 15 puan aldı ve biz de Cumhur İttifakı olarak CHP’den 15 puan aldık. Halkımızın bize olan bu güveni ve inancı bizim için onurdur” şeklinde cevapladı

HALKIMIZ ANLATSIN BİZE YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİ….
Meclis toplantısına katılanlar tarafından Ahmet Poyraz’ın kürsüde oldukta sertleştiği ifade edildi. Enerjisinin düşük olduğu yönündeki bir takım eleştirileri yanıtlayan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “3’üncü dönemin hizmet açısından kendisi için son bir süreçteyiz. Haftanın 7 günü, 24 saat halkımızla birlikteyim. Buraya gelirken bile Çamlık Mahallemiz’de onlarca ev ziyareti yaptım. Gelin Doğa Park’ta, Cemal Güngör Parkı’nda birlikte gezelim. Halkımız anlatsın bize yaptığımız hizmetleri. Bu dönem de tüm enerjimizle çok çalışacağız ve gelecek dönem için Cumhur İttifakı adayımıza hizmet yarışı bayrağını teslim edeceğiz” dedi.

30’A YAKIN SAĞLIK MERKEZİ….
10 yıldır bu şehre ayrımsız hizmet ettiğimiz için Çekmeköy halkı bize üçüncü dönemi de emanet etti şeklinde konuşmasını da sürdüren Poyraz, “Bu şehre onlarca okul, 30’a yakın sağlık merkezi kazandırdık. Metronun ilk ihalesi Tepeüstü’ne kadar yapılmıştı, gidip görüşerek o ihaleyi iptal ettirdik, metroyu Çekmeköy’e getirdik. Bunda yüzde yüz bu kardeşinizin emeği var. Devlet hastanesinin yapımı için Sağlık Bakanlığı’nı ikna ettik, projeler hazırlandı. Son aşamaya gelindiğinde yüksek gerilim hattı nedeniyle hastanenin yapılışı tehlikeye girdi. Bunun için de kalktık Enerji Bakanlığı’na gittik. Çok zor olan bir şey yaptık ve bu hattın taşınması iznini aldık ve tüm masrafları üstlenerek yüksek gerilim hattının yerini değiştirdik. İBB’nin ve merkezi hükümetin ilçemize yatırım yapması kendi kendine olmuyor, biz ihtiyaçlarımızı talep ediyoruz, arsa tahsisi yapıyoruz” diye belirtti.

OKUL YAPTIRMAK İÇİN BAĞIŞÇILARI KİM BULUYOR?….
Aynı şekilde ilçemize onlarca okul kazandırdık diyen Poyraz, “Siz yapmadınız, bağışçılar yapıyor diyenlere şunu söylüyorum. O bağışçıların bulunması, bağışa teşvik edilmesi, okul yapımı için belediye arsasının tahsisi bunlar emek sayılmıyor mu? Biz bu yöntemle devletin hesabından bir kuruş çıkmadan bu şehre okullar kazandırdık, bu çok kıymetli bir hizmet değil mi? Allah’a şükür Çekmeköy halkı hiçbir ayrım yapmadan, tek derdimizin Allah rızası olduğunu, vatandaşlarımızdan dua almak için çalıştığımızın, tüm samimiyetimizin farkında. Sosyal medya sayesinde, herkesin hemen her şeyden haberi olduğu bu dönemde, halkımız üçüncü kez bizi bu göreve layık gördü. Biz 31 Mart yerel seçimlerinde muhalefet partilerinden de oy aldık. Bu sorumluğumuzu daha da artırdı. Bu dönem de tüm enerjimizle çok çalışacağız ve önümüzdeki dönem hizmet yarışı bayrağını Cumhur İttifakı adayına teslim edeceğiz.” dedi.

BELEDİYENİN 1 KURUŞUNU İSRAF ETMEME TALİMATIMIZ VAR…
Belediye kaynaklarının 1 kuruşunu bile israf etmeme talimatımız var diyen Ahmet Poyraz, “Ben kendi odamda gündüz ışıkları yakmıyorum, mesai arkadaşlarıma da bu konularda hassas olmalarını söylüyorum. Ekibim şahit olarak burada, kim bu belediyenin bütçesinden bilinçli olarak yanlış bir şey yaparsa çocuklarınızdan çıkar diyorum her zaman. Biz, büyük küçük demeden israftan kaçınıyor, o paraları sosyal yardım olarak, yatırım olarak Çekmeköylüler için harcıyoruz” şeklinde konuştu.

BİZİM GİBİ BORÇLANMA YAPMAYAN KAÇ BELEDİYE VAR….
11 yılda meclise hiç borçlanma talebi getirmediklerini kaydeden Başkan Poyraz, “Bugün geçmiş dönemde bu şehre birlikte hizmet ettiğimiz muhalefetten arkadaşlarımız da burada. Onlar da çok iyi biliyor ki 11 yıldır bu meclise hiç borçlanma yetkisi talebi ile gelmedik. Hatta, 2017 bütçemizden artırarak o yılı kapattık. Araştırın bakın, bizim gibi borçlanma yapmayan kaç tane belediye var. Bu arada terörle mücadele kapsamında başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere dua ederek,4 koldan terörle mücadele eden kahraman ordumuza başarılar diliyor, Mehmetçiklerimizin sağ salim yuvalarına dönmeleri için dua ediyoruz,” diyerek konuşmasını tamamladı.

PAYLAŞIM SİTELERİ KONUŞULDUKÇA KONUŞULDU…
golge34.com’un Poyraz’ın konuşmalarına yer vermesini ve yorumlara da yer verilmesini istenmesi üzerine ayrımsız olarak konuşmaya yer verdik. İşte yorumlar: İstanbul’un Avrupa Yakası’nda ki yeni ilçeler adeta uçmuş gidiyor Anadolu Yakası’nda kurulan 3 yeni ilçesi var Ataşehir, Sancaktepe, Çekmeköy hangisi daha hızlı gelişmiş durumda yorum Çekmeköylünün…, Eğitim Vadisi Çekmeköy’de kaç tane Fen Lisesi var, Kaç tane Anadolu Lisesi var ve Kaçtane İmam Hatip Lisesi var? İlçenin nüfusu 300 bine yaklaşmış durumda…, Çekmeköy’de ormanları saymazsanız kişi başına düşen yeşil alan ne kadar?…, Belediyenin borcu yoksa neden okul ve kamu arazilerini sürekli birilerine satıyorlar, bu satışı gerçekleşen arazilere kimler ortak olduğunu başkan Poyraz açıklasın…, Çekmeköy’de kaçak imarlı olup vatandaşların imar haklarını gaspına izin verildi mi verilmedi mi? Ana Muhalefet partilileri buna ne diyor?, Çekmeköy Belediyesi’nde çalışanlar ne kadar memnun?.., Belediyede kurumsal etik kurallar uygulanıyor mu uygulanmıyor mu? Kamu düzenine aykırı davranan kişilere nasıl davranılıyor? Birim müdürlerine yaptıkları hatalardan dolayı ne gibi cezalar kesiliyor? Bir zabıta yanlış bir kişiye yan baktı diye ceza kesiliyor, lakin müdür yanlış baksa bir üst rütbeye atanıyor mu başkan?…, 2B arazisi çeviren kaç personeli var belediyenin?… Müteahhitlerle ortak olan kaç bir müdürü var?, Seyyar esnafa göz dağı veren zabıta inşaatta neden u kadar duyarlı değil?., Başkan Poyraz, hemşehrilerine Taşdelen Suyu yanında ki mesire alanı verdi mi?, Başkan Poyraz’ın Ekşioğulları’na kaçak yapıya izin verdi mi vermedi mi?, Başkan Poyaz ilçede ki kaçak yapılardan haberi var mı yok mu?…. CHP’de DP’de Ak Parti’den oy aldı ve Çekmeköylü memnun değil…., Çekmeköy özel okul ve müteahhitlerin rant elde etmeleri konusunda pençeleşiyor…, Ak Parti ve MHP büyük kaybetti muhalefet kazandı… DİĞER KONUŞMALARI YAYINLAYAMADIĞIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLİYORUZ…..