GÜNDEM TEKNOLOJİ-OTOMOTİV YAŞAM

Kimlik, Pasaport ve Ehliyetle ilgili…

Nüfus cüzdanlarının değişimi, kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgeleri ile ilgili çıkan haberler nedeniyle Çekmeköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar ve Beykoz ilçeleri dahil İstanbul ve Türkiye genelinde vatandaşların merak ettikleri hakkında bilgi İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geldi.

MEVCUTTAKİLER GEÇERLİLİĞİ SÜRÜYOR…
Yapılan açıklamada, T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği duyuruldu.

ALINACAK HARÇLAR YÜKSELECEK Mİ?…
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü; Pendik, Beykoz, Maltepe, Kartal, Tuzla, Adalar ve Şile ilçeleri dahil olmak üzere Anadolu Yakası ile İstanbul genelindeki vatandaşların çıkan haberler hakkında ki merak edilenler konusunda açıklama geldi. Kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgeleri ile ilgili haberler hakkında açıklama yaptı. Müdürlük açıklamasında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığının anlaşıldığı belirtildi.

YENİLEME İŞLEMLERİ DEVAM EDİLECEK…
Açıklamada şunlar denildi: “T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 width=  width=