EĞİTİM

Kayıtlar 18 Ekimde son!

Üniversiteyi bitirmiş veya eğitimlerini bir kademe daha yukarıya çıkarmak isteyen Sancaktepe, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir, Üsküdar, Sultanbeyli ve Beykoz ilçeleri dahil Anadolu Yakası ve İstanbul genelinde ikamet edip çalışanlar bu haberi dikkatlice okusun. Anadolu Üniversitesince (AÜ) sunulan “ikinci üniversite” imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru süreci 18 Ekim’de tamamlanacak. Açıköğretim ile İktisat ve İşletme fakültelerine 2019-2020 dönemi “ikinci üniversite” internet başvuru ve kayıt işlemleri, 18 Ekim’de sona erecek. Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, AÜ tarafından 2002’de hayata geçirilen sınavsız ikinci üniversite programlarına kayıtlar başladı.

ÖN LİSANS PROGRAMLARI…
İkinci üniversiteye, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışındaki yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler başvurabilecek. Okudukları veya mezun oldukları alanlar dışında lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar sadece ön lisans programlarına müracaat edebilecek.

CUMA GÜNÜ SON…
İnternetten başvurusunu yapan adayların, yönlendirilen sayfadan “Döküm Al” butonunu kullanarak, Açıköğretim bürosuna teslim etmesi istenen belgelerin çıktısını alması gerekiyor. Daha sonra ödeme sayfasına yönlendirilen adaylar, online ödeme yapabiliyor. Ödeme yapan adayların, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak 18 Ekim Cuma gününe kadar illerinde bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını tamamlaması gerekiyor.