SİYASET

Kaset kavgası büyüdü!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP’li Yaşar Okuyan’ın MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerine Sultanbeyli, Sancaktepe, Ümraniye, Çekmeköy, Üsküdar ilçeleri dahil olmak üzere İstanbul’da ki MHP’lilerden CHP’lilere karşı tepkiler sürdü. MHP’lilerin bazıları ise Kılıçdaroğlu’nun koltuk için HDP’lilerle birlikte hareket etmesinin ise ‘Vatan hainlerinin çamur atma ve CİA montajlı hareketlerle bir yere varamazlar. Bu bugün değil geçmişte de şantajcılar bu yollarla yol almak istemiştir lakin başaramamışlardır’ yorumlarına yer verdiler.

KASETİN VAR MI, YOK MU?…
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ekrem İmamoğlu ile ilgili “Seçildiğinden beri skandalların göbeğindedir” sözlerinin başlık haline getirildiği bir haberi sosyal medya hesabından alıntılayan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, CHP’li Yaşar Okuyan, Bahçeli’ye yönelik “Kasetin var mı?” yanıtı geldi.

ANANLA YA DA KARINLA…
Okuyan’ın bu sözlerine MHP cephesinden gelen yanıt ise sosyal medyada tepki topladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Twitter hesabından verdiği yanıtta Yaşar Okuyan’a “Müptezel Yaşar” diye seslenirken “Eğer bir kaset varsa ya ananla ya da karınla olabilir, onu onlara sor…” ifadelerini kullandı. MHP’lilerin bazı MHP’liler ise Okuyan’ın omurgasiz olduğu sözleriyle siyasetin argo kelimelere doğru düştüğü konuşuldu…

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK…
Yaşar Okuyan, MHP’li Vahapoğlu’nun hakaretine yanıt verdi. Bir internet televizyonuna konuşan okuyan, En geç salı günü Vahapoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyerek “Avukat arkadaşlarıma talimat verdim. Hem ceza davası hem de tazminat davası açılacak” dedi.

BEN SORU SORDUM ARGO KONUŞMADIM…
Okuyan, Vahapoğlu’nun hakaretlerine “Ana avrat bilmem ne falan… Bu ülkücü olduğunu ifade edenlerin ülkücülükle değil başka işlerle meşgul oldukları anlamına geliyor. Neden acaba ‘kasetin var mı’ deyince bu kadar hopluyorlar? Esas soru o. Yahu soru soruyorum size diyorum ki mesela cebinde para var mı? Bu kadar ana avrat söver misiniz? Devlet Bahçeli’ye ‘kasetin var mı?’ diye ben bir kere sormadım ki… Bir sene içinde 50 kere sordum. Salı akşamı bir kere daha soracağım. Senin bir kasetin var mı?” sözleriyle cevap verdi.

TOPLUMDAN TEPKİLER YÜKSELDİ…
Tartışmalar üzerine bazı vatandaşlar golge34.com’a mail yağmuru tutarak, Okuyan’ın kaset hikayesinin ne olduğu, MHP’lilerin bu konu hakkında neden büyük tepki gösterdiği açıklanmalı. Bir siyasi parti liderini karalama çalışması mı yoksa gizlenen birşey mi var bunların hepsinin açıklanmasını istedikleri ifade ediliyor. Siyasetin seviyesinin bel altına kadar inmesi ve kişilerin birbirlerini aşağılamasıyla birlikte bu aşağılamalar beli siyasi görü üzerinde ki kişilere yönelmesi yalnış olduğu ifade edildi.

 width=  width=