YAŞAM

Karısını öldürdükten sonra….

Yine kadın cinayeti yine ölüm. Sinirlenen koca silahla ateş ederek karısını evinde öldürdükten sonra aynı silahla kendi başına ateş edip intihar ettiği öğrenildi. Genç çiftin cenazeleri, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

SİLAH SESLERİ DUYULDU…
Olay, Pendik Yenişehir’de bulunan lüks sitedeki bir evde meydana geldi. Bir kişinin bir kaç el silahla ateş edildiği ihbarı alan polis ekipleri, Özden(38) ve Aytaç Durak(40) çiftinin yaşadığı evin kapısına geldi. Polis ekipleri kapının ziline bastı, sonra eliyle tokmağını vurdu. İçerden ses çıkmayınca bu kez çilingirci çağrıldı. Apartman yönetiminin de gözetimi eşliğinde çilingir yardımıyla kapı açılarak içeri girildi.

CESETLERİN YANINDA NOT…
Ekipler, 2 yıl önce evlenen Durak çiftini yatak odasında başlarından vurulmuş halde buldu. Olayda kullanılan silahı ise Aytaç Durak’ın elinde gören polis ekipleri, durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Durak çiftinin öldüğünü belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri evde yaptığı çalışmalarda “Bu kararı ikimiz aldık” yazılı bir not bulundu. Yapılan incelemelerin ardından Durak çiftinin cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

AVUKATINA MESAJ ATMIŞ…
Aytaç Durak’ın sabah saatlerinde avukatına “Karımı öldürdüm, kendimi de öldüreceğim. Polise bilgi ver” şeklinde mesaj attığı iddia edildi. Polis olayla ilgili inceleme başlattarak geniş çaplı soruşturma sürdürüyor.