SİYASET

İYİ Parti’den erken seçim…

Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy, Üsküdar ve Beykoz ilçeleri dahil vatandaşlar erken seçim konusunda haberlerine adeta kilitlenmişken, İYİ Parti’den haber geldi. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Milletin gündemi seçim değil, geçim. Seçim gündeminin, seçim isteyenin aleyhine olacağını düşünüyorum. Kim ki bu kadar ekonomik zorluğun, darlığın, yokluğun içinde ‘seçim’ derse, milletin tokatını yer” dedi.

TÜRKİYE’NİN İŞSİZLİK PROBLEMİ VAR…
Ağıralioğlu, İYİ Parti Başkanlık Divanı Toplantısına ilişkin parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, işsizlik rakamlarına değinerek, Türkiye’nin kalıcı ve kurumsal bir işsizlik problemiyle karşı karşıya olduğunu savundu. Suriye konusunda Ankara’da yapılan Türkiye-Rusya-İran zirvesini, Suriye sorununun siyasi çözümü açısından önemli bir aşama olarak gördüklerini vurgulayan Ağıralioğlu, Türkiye’nin hassasiyetlerinin bölgede bir PKK devletinin oluşturulmaması istikametinde olduğunu belirtti.

SEÇİM ASLINDA İNTİHARDIR…
Ağıralioğlu, gazetecilerin, erken seçim tartışmalarına ilişkin sorusu üzerine, hükümetin seçim yenilemek ve seçim yapmak hususlarında çok rasyonel davranamadığını düşündüğünü belirterek, “Ekonomi, bu kadar ağır yük altındayken seçim aslında intihardır. Hükümeti böyle bir zeminde seçime mecbur edecek şey nedir bilmiyorum. Seçim, bunca ağırlaşan sorunlarımız içinde memleketin gündemi haline getirilmemelidir. Milletin gündemi seçim değil, geçim. Seçim gündeminin, seçim isteyenin aleyhine olacağını düşünüyorum. Kim ki bu kadar ekonomik zorluğun, darlığın, yokluğun içinde ‘seçim’ derse, milletin tokatını yer. ‘Meclis’teki siyasi aritmetik bozulursa seçim mecburiyeti oluşur mu?’ diye cümleler kuruluyor. Bu cümleleri bunca zorluğun, darlığın içinden milletin problemlerine sırt çevirmek gibi algıladığım için doğru bulmuyorum. Milletin gündemi, geçim iken, ‘seçim’ diyen milletten tokat yer” diye konuştu.

 width=  width=