GENEL SİYASET

İstanbullular logo için İBB’ye yürüyecek mi?!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde geçtiğimiz hafta dikkat çeken bir değişime daha imza atıldı. Değişiklik İBB TV’de oldu. Belediyenin tanıtımlarının yer aldığı ve aynı zamanda İBB Meclisini canlı veren İBB TV’nin logosu değiştirildi. Bunun üzerine Çekmeköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Pendik, Kartal, Maltepe ve Kadıköy ilçeleri dahil Anadolu Yakası’nda binlerce İstanbullu logonun değişimine tepkiler büyüyerek devam ediyor. Eski logonun yerine çekilmesi konusunda pazartesine kadar süre tanıdılar.

ABD’Lİ ŞİRKETLER BASKI MI YAPTI…
Önceki logoda cami figürleri yer alırken, logonun alt bölgesinde ise Hitit uygarlığı ile Türk tarihi yer aldığı ifade edildi. Yeni logoda herkesi temsil eden çok renkli duman figürü kullanıldı. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB TV logosunda bulunan cami ibaresini kaldırarak LGBT renklerini andıran dumanlı bir figür kullanması sosyal medyada tepkileri arttırdı meydanlarda yürüyüşlere doğru gidileceği ifade ediliyor. Değiştirilen yeni logonun aynı zamanda Amerika merkezli iki kuruluş ile birebir benzerliği ‘logo için bu şirketler mi baskı yaptı?’ sorusunu akıllara getirdi.

EKÜMENLİK Mİ OLUYOR!…
İstanbul Belediyesi’nin logosunu taşıyan İBB TV’nin logo değişim kararı Sancaktepe, Sultanbeyli, Üsküdar, Beykoz, Pendik ve Kartal ilçeleri dahil Anadolu Yakası ile İstanbulluları ayağı kaldırdı. İstanbul’un ve Türkiye ile aynı zamanda Türklerin temsili olarak bilinen Cami logosu ve içinde ki motiflerin kaldırılmasının arkasında “İstanbul Ekümenlik oluyor!, İstanbul Türkiye’den kopartılmak isteniyor vs” konuşmalarına yer verilirken, İBB’nin logosunun geri verilmesini istendi. Binlerce vatandaş pazartesini bekliyor. Logonun değişmezse İBB’ye yürüyüş düzenleceği yönünde paylaşımlar yer aldı.

 width=  width=