GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT-MAGAZİN

İHH Çekmeköy’de de hizmette…

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Yurtdışında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde, ilçelerinde temsilcilikler açmaya devam ediyor. İstanbul’da ki şube yapılandırmasına da önem veren İnsanı Yardım Vakfı, Çekmeköy’de de şubesini açtı. Yoğun katılımın dikkat çektiği açılış törenini emekli Adalar Müftüsü Ahmet Özdemir’in Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldı.

HER GEÇEN GÜN DAHA DA BÜYÜYOR….
Siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, iş adamları ve vatandaşların katıldığı açılışta İHH İnsani Yardım Vakfı’nın çalışmalarını gösteren sinevizyonun ardından açılış konuşmasını ilçe temsilcisi Barış Kaplan yaptı. Kaplan, konuşmasında İHH’nin yurt içinde ve yurt dışında yaptığı yardımlarla Müslüman halkının ne kadar yardım sever ve hoş görülü olduğunu ifade etti. İHH’nin her geçen gün büyüdüğüne de dikkat çeken Barış Kaplan, Mazlumlara, fakirlere ve yokluk içerisinde yaşayanlara yardım etmek isteyen tüm gönüllüleri İHH çatısına beklediklerini ifade etti.

YARDIMLAŞMA VE PAYLAŞMA İSLAMIN OLGUSUDUR…
Siyasi Parti Başkanları, STK temsilcilerinin konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş’ta kürsüye davet edildi. Aktaş konuşmasında, “Yardımlaşma, hoş görü ve paylaşma İslam’ın temel olgularındandır. Bir insanın vasfında bu yoksa insanlıktan ve müsülmanlıktan uzaklaşmıştır. İnsana, cana, canlıya ve çevresindekilere hoş görülü olmak, elindekini yanındakiyle paylaşmak, olmayana yani mazlum ve fakire yardım etmek hem bu dünyadaki kötülüklerden uzaklaşmayı sağlıyor hemde o kişi Allah’ın sevdiği kulları arasında yer alıyor. Bunu ben değil ayetlerle ve hadislerde ifade edilmektedir.” dedi.

HOŞ GÖRÜ VE YARDIMLAŞMA EĞİTİMLE OLUR…
Yardımlaşmak, hoş görüye sahip olmak ve mazlumun, fakirin yanında olmak eğitimden geçer diyen Ahmet Aktaş, “Bu eğitim ailede başlar, dışarda sürer ve okulda tasdiklenir. Eğer bir kişi ailesinden küçük yaştan itibaren bu eğitimin ucundan dahi almamışsa o kişi için izler bırakan karanlık boşlukların ve şüphelerin aynı zamanda benlik ile sadizan duyguların oluşmasına neden olur. İşte, okullarda eğitimciler tarafından verilen ahlaki eğitimler sayesinde bu oluşan büyük boşluğu aynı zamanda benlik duygular minimanize etmeye çalışılmaktadır. Kısacası bir birey ailesinin yanında ve okulda aldığı eğitim sokakta aynı zamanda yaşamın her alanında uygulamaya başlamışsa verimli faydalı insanlar arasında yer alır. Bu eğitim aynı zamanda bir İslam kültürünü yaşatmış olması anlamına gelmektedir. Kur-an’ı Kerim ve peygamber efendimizin hadis ve sünnetlerini de öğrendiğinde yaşamın bütün gerçeklerini yaşamadan anlamış olacak ve hayatta bilinçli bir şekilde yol alacaktır. İHH’nin de bu amaç ve doğrultuda yardımlaşma derneği olduğunu öğrendiğim için tüm gönüllü yöneticilere, üyelere başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

KURDELE KESİMİYLE SON BULDU…
Konuşmaların ardından programa Katılan İHH Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Vahdettin Küçük açılışta Çekmeköy temsilciliğinin Hayırlı olmasını dileyerek, ilçedeki tüm sivil toplum kurumlarının ve siyasi parti temsilcilerinin yoğun ilgi göstermesinden memnunluk duyduğunu ifade ettiler. Açılış daha sonra kurdela kesimiyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 width=  width=