YAŞAM

Hırsızlara böyle direndi!

Bir iş yerinin deposundan kamyon lastikleri çalan hırsızlara, lastikçi Fatih Zengin canı pahasına direndi. Kaçan hırsızların aracının önüne kendisini siper eden adam güvenlik kameraları görüntüledi.

ARABANIN ÖNÜNE ATLADI…
Hırsızlar, daha önce de hırsızlık yaptıkları yer olan bir temizlik şirketinin deposuna kamyon lastiği çalmak amacıyla geldiler. Lastik ustası olarak çalışan Fatih Zengin, hırsızları fark etti ve bölgedeki iş arkadaşlarına bağırdı. Zengin’in seslerini duyan hırsızlar bölgeden kaçmak için araçlarına binip hızla kaçmaya çalışırken lastik ustası arabanın önüne kendini attı.

İÇERDE 7 KİŞİ VARDI….
Fatih Zengin’in çabası sonuç vermedi ve hırsızlar araçlarıyla olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı. Bunun üzerine lastik ustası hırsızları durdurmak için motorundan atlayıp durdurmak istedi ama engel olmadı. Olayı anlatan lastik ustası Zengin; “Hırsızlar benden önce 3 kez gelmişler bu 4. Kez oluyor. Her seferinde buradaki kamyon lastiklerini çalmış. Hırsızların arabasında 7 kişi vardı. O anda arkadaşlara bağırdım ama arkadaşlar beni duymadı hırsızlar beni duydu. Motorla kapının önünü kestim. Motor biraz sürttüler ayağımı biraz incittiler. Geri manevra yaptılar, ben tekrar önlerine atladım ama araba beni savurdu ve kaçtılar. ” dedi. Polis, Pendik’te ki dükkanda ki lastikleri çalan hırsızları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı..