YAŞAM

Hakime foto soruşturması!

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’u yargılayan hakim oyuncuyla fotoğraf çektirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, bir davada yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşan hakim hakkında inceleme başlatıldığını bildirdi. Tatlıtuğ ise, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” açıklamasında bulundu.

10 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ…
Kıvanç Tatlıtuğ’un, 2012 ve 2013 yılları arasında sahte fatura kullandığı iddiasıyla “vergi usül kanuna muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi istenen dava geçen gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Tatlıtuğ savunmasında, “Yargılanmamın sebebi olan faturaların sahte olması söz konusu olsaydı ben çok yüksek meblağlarla ödeme yapmazdım. Mali müşavirliğimi yapan şahsın bana sahte faturalar verdiğini bilmiyordum” diyerek beraatini istedi.

HAKİM, TATLITUĞ İLE FOTOĞRAF…
Söz konusu davaya baktığı iddia edilen kadın hakim Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafı Whatsapp hikayesinden “Perşembe’nin sürprizi” notuyla paylaştı. Kıvanç Tatlıtuğ ise söz konusu hakimin davasına bakmadığını söyleyerek, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” açıklamasında bulundu.