SAĞLIK YAŞAM

Doktor ve hasta kavgası!

Aile Sağlığı Merkezi’nde hekim ile aile sağlık merkesinde tedavi için gelen hasta ile doktorun kavga görüntülerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü için inceleme başlattı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyada “Doktor ile hastanın kavgası” başlığıyla yer alan görüntülere ilişkin inceleme başlatıldığını bildirdi.

YAZILI AÇIKLAMA…
İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “8 Ekim’de sosyal medyaya yansıyan Hürriyet Aile Sağlığı Merkezi hekimi ile aile sağlığı merkezinde tedavi olmaya gelen hastanın münakaşası hakkında, konunun aydınlatılması açısından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

HAKARETLİ TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ…

Kartal’da bir aile sağlığı merkezinde doktor ile hasta yakını arasında yaşanan kavga anları cep telefonu kamerasına yansıması paylaşım sitelerin de gündme oturdu. Olay, Kartal Hürriyet Mahallesi’nde bulunan bir sağlık ocağında geçtiğimiz Nisan ayında meydana geldi. İddiaya göre, A.D. isimli doktor ile hasta yakını Fatih B. arasında hakaret nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle hasta yakını ile doktor arasında yumruklu kavga çıktı.

KARAKOLDA İFADELERİ ALINDI…
Bunun üzerine bazı sağlık çalışanları ellerinde sopalarla kavgaya müdahil oldu. Bir süre sonra aile sağlığı merkezindeki diğer kişilerin araya girmesiyle kavga sona erdi. Doktor ile hasta yakını olay sonrası şikayetçi oldu. Sağlık ocağında yaşanan kavga anları bir cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan doktor ve hasta yakınlarının ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilmek üzere serbest bırakıldı.