GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT-MAGAZİN

Çekmeköylülerin konuştuğu sünnet şöleni!

Çekmeköy’de geçtiğimiz hafta dillerden düşmeyen bir sünnet şölenine şahit oldu. İş adamları, sanat ve siyaset dünyasının akın ettiği günlerdir konuşulan sünnet şöleni eski Çekmeköy Belediyesi Meclis üyesi ve Mali Müşavir Yalçın ve eşi Yeliz Demirkol’un oğlu Hamza Berat’ın sünnet düğünü ilçenin ve İstanbul’un önde gelen isimlerin akınına uğradı. Çocukluktan erkekliğe adım atan Hamza Berat’ın ise heyacanı ise sünnet şölenine katılanların ilgi odağı oldu.

MİSAFİRLERİ KAPIDA KARŞILADI…
Yeliz ve Yalçın Demirkol’un misafirleri kapıda karşılarken, sünnet çocuğu Hamza Berat ise yaşıttaşlarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar ve ilçe belediyesi eski yeni meclis üyeleri, Demokrat Parti belediye başkan adayı Hüseyin Avni Sipahi, siyasetçiler ve iş adamlarının ilgi gösterdiği sünnet düğününde günün konusu yine siyaset ile iş dünyasında ki yaşanılanlar oldu.

ALLAHA NE KADAR ŞÜKRETSEM AZDIR….
Hamza Berat’ın sünneti gerçekleştikten sonra konuşan baba Yalçın Demirkol, “Oğlum, çocukluktan erkekliğe adım atmanın mutluluğu güzelliklerin ve mutlulukların başı sayılır. İnşallah askerlik ve düğününü de bizlere aynı zamanda dostlarımıza Allah görmeyi nasip eder. Rabbim olmayanlara kız veya erkek fark etmez evlat nasip etsin. Erkek evlat özelim çekenlere de Allah hayrlı erkek, kız evlat isteyenlere de kız evlat nasip etsin. Benim için erkek-kız fark etmez hepsi çok değerlidir. Türk ve islam geleneği olan sünnet töreninin yapmanın mutluluğunu yaşatan Allah’ıma ne kadar şükretsem azdır.” diye konuştu. Aydemir Yayıncılık çalışanları olarak, Demirkol ailesini tebrik eder, bu mutlu günün kutlar, Hamza Berat’ın askerlik şöleni ile düğününü de görürüz inşallah.

 width=  width=