YAŞAM

Kadınların kavgası karakolda bitti!

Trafikte yol verme kavgaları nedeniyle şikayetlerde erkeklerin ardından şimdide kadınlar karakollara koşmaya başladı. İki kadın sürücü arasında yol verme yüzünden kavga çıktı. Kadınların birbirine darp ettiği gerekçesiyle şikayet etmeleri üzerine karakolluk oldular.

ARACININ ARKASINDA BAŞKA ARAÇ…
Olay, Çekmeköy Mimar Sinan Mahallesi Caddesi üzerinde meydana geldi. Bankada işlemini yapmak için aracını banka önüne park eden Arzu E., kısa süre içerisinde işlemini tamamlayıp aracına bindiğinde, arabasının arkasında başka araç görünce çekmesini istedi.

KARAKOLA GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU…
Arzu E.’nin iddiasına göre deliye dönen kadın sürücü, hakaretler ederek yanına gittiği Arzu E.’nin kapısına vurmaya başladı. İddiaya göre, konuşmak için camı açan Arzu E.’ye saldıran kadın çevredeki vatandaşlar tarafından uzaklaştırıldı. Olayın ardından darp raporu alan Arzu E., en yakın polis karakoluna giderek şikayetçi oldu.

ÇOCUKLARA SÖYLEDİM…
Arzu E., “Bugün hayatımda ilk kez televizyonda izlediğim gibi bir olayla karşı karşıya geldim. Bir kadın trafik magandasıyla maalesef çok kötü bir olay yaşadım. Bankanın ATM’sinden para çekmek üzere arabamı park ettim. Parayı çektikten sonra da park yerinden çıkmam ve yoluma devam etmem gerekiyor. Çıkabilmem için de yol vermesi gerekiliyor. Orada birkaç çocuğun yardımıyla arkadaki aracın bana yol vermesi için ‘Söyler misiniz, iletir misiniz, ben arabamı çıkartayım’ dedim.

ARABAMI TEKMELEMEYE BAŞLADI…
Hiçbir şey duyulmamış, rica edilmemiş gibi arkadaki aracın sahibi sonradan öğrendim ki bir kadın, arabasını durdurmadığı gibi üzerime doğru sürdü ve benim arabamı park yerinden çıkmaması için zorlayıcı bir harekette bulundu. Bu zorlayıcı hareketin üzerine ‘Bana yol vermeniz gerekmiyor mu? Biraz geri alır mısınız, çıkmam gerekiyor.’ Fakat kendisi bana yol vermediği gibi arabasını yolun ortasında durdurdu, arabasından çıktı ve benim arabamı tekmelemeye başladı.

BENİ DE DARP ETTİ…
Sanki kendisi haklı ben haksızmışım gibi arabamın camı da onunla diyalog kurmak istediğim için açıktı, bundan faydalanıp benim kolumu, saçlarımı çekerek beni arabamın dışarısına almaya çalıştı. Burada bir kadın beni feci şekilde darp etti, sadece bana değil aracıma da zarar verdi” dedi.

44 YAŞINDAYIM BÖYLE BİR OLAY GÖRMEDİM…
Yaşadığı olayı anlatırken gözleri dolan Arzu E., “Ben erkeklere bu kadar iftira atılmasını artık hoş görmüyorum. Çünkü bir kadının da ne kadar çirkinleşebileceğini trafikte yaşadım. 44 yaşındayım ve hayatımda hiç böyle bir şeye maruz kalmamıştım, yıllardır şoförüm. Hukuk sistemine güveniyorum. Bu kadının gerçekten ceza almasını istiyorum. Böyle bir hareketi bir daha kimseye yapmasını istemiyorum” ifadelerine yer verdi…

 width=  width=