YAŞAM

Asansör boşluğuna düştü!…

Belediyelerin asansör kontrollerinin fiyaskosu Ümraniye’de yaşandı. Misafirliğe geldikleri binanın asansör boşluğuna düşen 4 yaşındaki kız çocuğu ağır yaralandı. Olay, saat 16.00 sıralarında Ümraniye Şerifali Mahallesi Münevver Sokak üzerinde bulunan 18 katlı bir binada meydana geldi.

ASANSÖR BOŞLUĞUNDA BULUNDU…
Ailesiyle akrabalarına misafirliğe gelen 4 yaşındaki Fas uyruklu kız çocuğu İlaf El Moumen, annesiyle birlikte iken bir anda ortadan kayboldu. Anne ve akrabaları binada küçük kızı aramaya başladı. Bina görevlisi küçük kızı asansör boşluğunda yaralı halde buldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan kız çocuğunu Ümraniye Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

ASANSÖRLER SÖZDE DÜZELTİLDİ…
4 yaşındaki Fas uyruklu küçük kızın misafirliğe geldiği akrabası, Oğuzhan Akın şunları söyledi: Asansörlerde sürekli aynı problemi yaşıyoruz zaten. Asansörlerden bir tanesinde daha önce de kırmızı amblem vardı üzerinde. Düzeltildi maviye dönüştürüldü. Diğer apartman sakinleri şahittir. Asansörlerimizden bir tanesi sürekli bir uyarı arıza veriyordu. Açılıyordu, kapanıyordu. Geçen gün ben yaklaşık 15-20 dakika içinde kaldım. Misafirlerim de aynı problemden şikayetçi. Bazen herhangi bir katta iniyor kapı açılıyor. Tuğlalar çıkıyor karşınıza. Bu gibi problemler yaşanıyor maalesef. Bunu herkes biliyor. Buna rağmen herhangi bir tedbir alınmıyor. Bu Türkiye’nin genelinde olan bir şey. Yani bilmiyorum, yakınım, akrabam ne durumda bilmiyorum, gidip göreceğim.” diye konuştu. Vatandaşlar, “Belediyelerin nasıl asansör denetimi ve kontrolleri yaptıkları ortaya çıktı. Böyle kazaların ilk olmuyor” diyerek yerel yönetimleri suçladı.

 width=  width=