YAŞAM

Anadolu Yakası depremle sallandı!

Yalova açıklarında deprem meydana geldi. AFAD, “Marmara Denizi’nde Yalova açıklarında saat 19.52’de 4,0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.” açıklamasında bulundu. 4.1’lik depremin ardından Yalova yakınlarında 3.2 ve 3.0 büyüklüğünde iki artçı deprem daha meydana geldi. Depremler, Çekmeköy, Ümraniye, Kartal, Pendik ilçeleri dahil İstanbul’un bir çok yerinde hissedildi.

ANADOLU YAKASI’NDA HİSSEDİLDİ…
Marmara da hareketlilik devam ediyor. İstanbul’da meydana gelen depremlerin ardından bugün d Yalova açıklarında saat 19:52’de 4.0 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Deprem Yalova çevresindeki illerden hissedilirken Maltepe, Sultanbeyli, Sancaktepe, Ataşehir ve Beykoz ilçeleri dahil İstanbul’un birçok ilçesi depremi hissetti.

KANDİLLİ DEPREMLERİ ANLIK VERİYOR…
Yalova’da ki depremin ardından aynı noktada 3.0 ve 3.2’lik iki depremler meydana geldi. Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere ait linkler verdi.