SİYASET

Akşener: Herkesin çemkirdiği bir figür…

İYi parti Çekmeköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ataşehir, Üsküdar, Maltepe, Kartal ve Tuzla ilçeleri dahil İstanbul’da bir çok ilçede teşkilat hazırlıklarına devam ederken, bazı ilçelerde adaylarını belirledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Başkanı ve AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın istifasına ilişkin “16 yıl içinde ve herkesin çemkirdiği bir figür haline getirilmesi ilginç benim için. Hala umudum şudur ki o tecrübedeki bir şahsın, insanın, politikacının 19 Şubat’ta o teslim tarihinde ayrılacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

SANDALYELERİN BEKASI VAR…
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir televizyonun açılış resepsiyonuna gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, yerel seçimlerin milli beka açısından önemli olduğuna ilişkin açıklamalarının anımsatılarak, “Bu beka meselesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Sandalyelerin bekası var. Türkiye’nin bekasıyla yerel seçimlerin bir alakasını kuramıyorum” ifadesine yer verdi.

KIRMADAN, DÖKMEDEN, GÜÇ BİRLİĞİ…
Seçimde muhtar, belde, ilçe, il ve büyükşehir belediye başkanının seçileceğini ifade eden Akşener, “Türk milletini oluşturan insanların bir bölümünün hakarete maruz kalmasından bıktık. Bu dile gerek duymuyoruz. Milletimiz huzur istiyor, geçim derdinde. İnsanlarımız, gençlerimiz işsizlik derdinde. Dolayısıyla bunları örtmenin yolu iri yarı laf etmektir. Kırmadan, dökmeden bir güç birliği konusunda anlayış birliğine varıldığını söyleyebilirim” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA…
“Seçmen taşıma” iddialarına ilişkin bir soru üzerine de Akşener, konuyu takip ettiklerini, partisinin Seçim İşleri Başkanlığının suç duyurularında bulunduğunu bildirdi. Başkanlık Divanı toplantısında konunun ayrıntılı anlatıldığını belirten Akşener, “Hukuki olarak takibini yapıyoruz. Bunların ortadan kaldırılması için parti olarak ne gerekiyorsa onları yerine getiriyoruz.” diye konuştu.

O TESLİM TARİHİNDE AYRILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM…
Akşener, TBMM Başkanı ve AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın istifasına ilişkin bir soruya da şu yanıtı verdi: “Binali Bey’e çok büyük yanlış yapıldığını düşünüyorum. Kendimi bazen onun yerine koyuyorum, istiskal edildiğini görüyorum. Başbakanlık, çok önemli görevler yaptı 16 yıl içinde ve herkesin çemkirdiği bir figür haline getirilmesi ilginç benim için. Hala umudum şudur ki o tecrübedeki bir şahsın, insanın, politikacının 19 Şubat’ta o teslim tarihinde ayrılacağını düşünüyorum”

“BELKİ BERABER AÇIKLARIZ”
“İş birliği çerçevesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşmesi olup olmayacağı” sorusuna Akşener, “Bilmiyorum. Onu iş birliğimiz sona erdikten sonra belki beraber açıklarız, belki arkadaşlarımız tutanak tutar açıklar” yanıtını verdi. A.A

 width=  width=