SİYASET

AK Parti’de istifalar geliyor!…’

Çekmeköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar ilçeleri dahil olmak üzere İstanbul ile Türkiye genelinde tepeden aşağıya değişimlerin olacağı sinyali verildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre süreci öncesinde partide görev değişiklikleri olabileceğini açıkladı. Kandemir, “Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar” şeklinde konuştu.

NTV’YE CANLI KONUŞTU…
AK Parti’den teşkilatlarda görev değişikleri ilgili dikkat çeken bir açıklamalar geldi. AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, 7. olağan büyük kongre sürecine giren AK Parti’de önümüzdeki günlerde bazı görev değişiklikleri olacağını ifad etti. NTV canlı yayınında konuşan Kandemir, kongrenin kendileri için “muhasebe” dönemi olduğunu söyledi.

ARKADAŞLAR İSTİFA EDECEKLER…
“Bu kongre diğerlerinden farklı” diyen Kandemir, şunları kaydetti: “Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar.

BÜYÜK KONGRE 2021’DE…
Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde.” Gerçekleşecek istifaların da “yenilenme” süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğini dile getiren Kandemir, AK Parti kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını belirtti. Kandemir, büyük kongrenin de planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını kaydetti.

 width=  width=