YAŞAM

Adliye önünde silahlı saldırı!

Motosikletle gelen 2 kişi, duruşma bekleyen bir grubun üzerine silahla uzaktan ateş açtı. Motosikletten üzerine ateş açılan bir kişi yaralanırken, saldırganlardan biri de kaçmaya çalıştıkları sırada, polis tarafından ayağından vurularak durduruldu. Olaya ilişkin 2 saldırgan gözaltına alındı.

MAHKEMEDEN ÇIKTILAR…
Silahların sesiyle panik yaşatan olay, Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nin arka tarafında bulunan Mustafa Kemal Caddesi üzerinde sabah saatlerinde meydana geldi. Korku dolu dakikalar yaşatan olayda, 4 kişilik bir grup, Anadolu 3. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmalarının ardından dışarı çıkarak cadde üzerinde beklemeye başladı.

POLİSLERİ GÖRÜNCE…
Siyah motosiklet üzerinde bulunan A.U. isimli sürücü ve arkasında bulunan B.A. isimli şahıs, yanında getirdikleri silahlarla gruba ateş etmeye başladılar. Kurşunların hedefi olan C.Y. yaralanırken, saldırganlar, polislerin geldiğini görünce olay yerinden kaçmaya çalıştılar.

HASTANEYE KALDIRILDILAR...
Polislerinde üzerine ateş edilmesi üzerine, emniyet güçleri de motosikletle kaçan şahıslara silahla karşılık verdi. Motosikletin arkasında oturan B.A. bacağına isabet eden kurşunla yaralanarak yere düştü. Motosikletlilerin ateş açtığı C.Y., ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Motosikletin arkasında bulunan diğer yaralı B.A. da Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. A.U. ve B.A. isimli saldırganlar gözaltına alınırken, polisin olayla ilgili geniş çaplı operasyonları sürüyor.